сите категории
4
КАКО
КАКО
КАКО
АСА филмска линија за истиснување
АСА филмска линија за истиснување
АСА филмска линија за истиснување
АСА филмска линија за истиснување

АСА филмска линија за истиснување


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

ASA film is widely used in the field of roofing tile because of its outstanding anti-aging performance. It can realize online thermal composite at the same time of roofing tile processing.

Опис

The ASA film is used for packaging and laminating. Plastic packaging and plastic packaging products are becoming more and more popular in the market, especially composite plastic flexible packaging and surface coating for building materials.

спецификации
моделJWS90-1500
материјалАСА материјал
Ширина на производот1400mm
Дебелина на производот0.05-0.15mm
Спецификација на екструдерJWS90 / 30
Капацитет (максимум)150-180kg / ч


конкурентна предност

Because of its outstanding anti-aging property,ASA film is widely used in roof tile field.In the process of roofing tile,it can achieve on-line thermal composite,with uniform thickness,no color difference and high bond strength.It overcomes the color difference of traditional co-extrusion ASA composite ,and also reduces the cost of raw material.

Процесни чекори

напредок

Прегледи
 • ПП линија за истиснување на дебела плоча

  Еден од најсигурните и доверливи производители на машини за истиснување во Кина. Одлична компанија со која работев многу години. Никогаш не сум имал проблем со ниту еден мој производ и тие произведоа стотици илјади стапки за мене. Силно препорачувам.

  Савана
  Виетнам
 • Линија за истиснување на ПЕТ лист

  WELL беа одличен партнер за нас низ годините. Нашето искуство вклучува одлично искуство со клиентите, навремени одговори, правични цени и брз пресврт. Го ценам бизнисот што го даваат и би ги препорачал секој ден.

  Мохамед Або Халима
  Турција
 • Сончева плоча на компјутер

  Работев со JWELL во последните 8 години. Тие се мојот продавач број 1. Тие постојано обезбедуваат одлична услуга и производи со совршен квалитет...исто така, тие се навистина убави луѓе за работа, кои секојдневно одат над и подалеку, а кога е потребно нешто „посебно“, тие секогаш се подготвени да примат моето барање.

  Ваел Ел-Сајед
  Турција
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна