сите категории

Профил на компанијата

Jwell е основана во 1997 година, заменик-претседател на асоцијацијата на кинеската индустрија за машини за пластика, опрема за истиснување на пластикаКомплетни комплети на производители на опрема за вртење хемиски влакна, Производните бази на компанијата Jwell опфаќаат околу 700,0000 квадратни метри и се состојат од 7 делови, кои се наоѓаат во областа Џијадинг во Шангај каде се наоѓа седиштето на компанијата, Хаининг и Жоушан Градот на провинцијата Жеџијанг, градот Таиканг и градот Лијанг во провинцијата Џиангсу, градот Фошан во провинцијата Гуангдонг и Тајланд. , компанијата има 26 професионални компании и девет фабрики за преработка на злато од големи размери и три постројки за термичка обработка со нитридирање, со годишно производство од 3000 + (комплети) комплети висококвалитетни производствени линии за истиснување на пластика и други комплетни комплети опрема, маркетинг во повеќе од 120 земји и региони.

Jwell има висококвалитетен тим и искусен тим од инженери за механички и електротехнички пуштање во работа, како и напредна база за обработка и работилница за стандардно склопување.

Претприемачки дух: напорна работа, упорност и иновација

Корпоративна мисија:
Придржувајте се до напорната работа и иновациите, фокусирајте се на искуството на клиентите.
Изградете интелигентен глобален еко-синџир на опрема за истиснување.

Производна база Чангжу Лијанг

Производна база Чангжу Лијанг

Жеџијанг Хајнинг производствена база

Жеџијанг Хајнинг производствена база

Жеџијанг Zhoushan производствена база

Жеџијанг Zhoushan производствена база

Производствена база Џијангсу Таиканг

Производствена база Џијангсу Таиканг

Производствена база во Шангај

Производствена база во Шангај

Развојен курс

1997-2002

Тежок почеток

2003-2007

Брзиот развој

2008-2017

Брзиот развој

2018-Иднината

Реформа и проширување

Не можеме да замислиме на почетокот да нема опрема, без средства под околностите, колку непроспиени ноќи, колку пати ветер и дожд, создадени денес.

1997

Октомври Официјално основање на Shanghai JWELL Machinery Co., Ltd.

1998

Завршете го развојот на главата за намотување на хемиски влакна JW4, JW35, JWA6

1999

Јануари Поставете работилница за машини за хемиски влакна

2000

Јануари Поставете работилница за машини за хемиски влакна

2001

компанијата
Јуни Поставете фабрика за истиснување
Октомври Поставете центар за истражување и развој за екструдер
декември Поставете филијала за машини за хемиски влакна

2002

Гранка
Ноември Воспоставувањето на

гранка на машини за истиснување
декември Поставете JWELL истиснување и

инженерска технологија за пенење

Компанијата

„фино управување, континуирани иновации, постојан развој и брза промоција“ е развојната политика во изминатите неколку години. Со учење напредни идеи и искуство во управувањето, поставуваме цврсти темели за претпријатието, а во исто време се фокусираме на промоција и развој на претпријатието.

2003

Април Поставете Shanghai JWELL Chemical

Опрема за полимеризација на влакна Co., Ltd.
мај Новата работилница на еден и два

гранка растенија беше завршена
Октомври Поставете го ролерот за мувла

Работилница

2004

Winding Equipment Co., Ltd., Шангај

JWELL Услуги за инсталација на машини

Co., Ltd., Шангај JWELL Electric

Производство на опрема за автоматизација

Co., Ltd., Шангај JWELL Machinery

Увоз и извоз Co., Ltd.

2005

Октомври Основањето на Шангај

JWELL Winding Equipment Co., Ltd.

Воспоставување на првиот гасовод JWELL

Одбор за дивиденда на компанијата
декември Поставете го Шангај Дјун Пластика

Опрема за рециклирање Co., Ltd.

2006

Јули Поставете го Шангај Дјун Пластика

Опрема за рециклирање Co., Ltd.
Ноември Заштитна марка Jwell регистрирана од

Државниот завод за трговски марки
декември Поставете го Suzhou JWELL

Прецизни машини копродукции , Ltd .

2007

Април Поставете Шангај JWELL машини

Co., Ltd.
Август Поставете ја првата табла на

Директорите на Golden Latitude Screw

Компанија во Zhoushan

Странично проширување на различни области на поделба на истиснување, како што се големи цевки, лимови, нови материјали и хемиски влакна, профили и опрема за шупливо обликување.

2008

Јуни Поставете Suzhou JWELL Machinery

Co., Ltd., Suzhou Dyun за рециклирање на пластика

Equipment Co., Ltd.
декември Поставете го JWELL Mechanical

Класа на Вуху стручни и технички

Колеџ

2009

Февруари Ја воспостави првата дивиденда

Одбор на Suzhou JWELL Machinery Co.,

Рибар
декември Поставете го Suzhou JWELL

Precision Machinery Co., Ltd.

Фабрика за ролери за завртки

2010

Септември Поставете ја првата дивиденда

одборот на филијалата Hollow Equipment

на Suzhou JWELL машини

Производство копродукции , Ltd . Поставете го Сужоу

JWELL Precision Machinery Co , Ltd .

Филијала на мувла

2011

јуни Инвестиција и основање на

Dongguan JWELL Machinery Co., Ltd.

2012

Април Поставете JWELL Machinery Liyang

Co., Ltd.
Август Поставете JWELL Machinery

Changzhou Limited

2015

Јули Воспоставувањето на Чангжу

JWELL Pipe Equipment Co., Ltd.

Changzhou JWELL Extrusion Machinery Co., Ltd.

Во иднина, на пат сме...

2017

Јануари Воспоставувањето на

Чангжу JWELL лист опрема

Co., Ltd.

...

Останете со нас...

Сертификат

Сертификат 6
Сертификат 1
Сертификат 2
Сертификат 3
Сертификат 4
Сертификат 5

Техничка јачина

Партнери

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна