сите категории
3
Алуминиум
Алуминиум
Алуминиум
Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел
Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел
Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел
Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел

Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

Главно се користи за внатрешна и надворешна декорација.

Опис

Овој вид панел е погоден за внатрешна и надворешна декорација на ѕидови. Ефективната ширина на производот е 1220mm-2050mm, дебелината на производот е 1-5mm, а дебелината на алуминиумската фолија е 0.026-0.5mm. Прифатете специјален дизајн на завртки, 100% рециклирани материјали, произведувајте квалификувани производи. Производниот капацитет е поголем од другите екструдери. Производите се извезуваат во Индонезија, Русија, Виетнам и други земји и региони.

спецификации
моделКапацитет (kg / h)Дебелина на производот (мм)Ширина на производот (мм)Максимална брзина на линијата (m/min)
JWE95/44
Двојна завртка
800-1000900-15601-68
JWE135/48
Двојна завртка
1200-1800900-15602-610
JWS170 / 35
Единечна завртка
500-600900-12201-65
JWS180 / 35
Единечна завртка
700-800900-15601-65


Процесни чекори

напредок

Прегледи
 • ПП линија за истиснување на дебела плоча

  Еден од најсигурните и доверливи производители на машини за истиснување во Кина. Одлична компанија со која работев многу години. Никогаш не сум имал проблем со ниту еден мој производ и тие произведоа стотици илјади стапки за мене. Силно препорачувам.

  Савана
  Виетнам
 • Сончева плоча на компјутер

  Работев со JWELL во последните 8 години. Тие се мојот продавач број 1. Тие постојано обезбедуваат одлична услуга и производи со совршен квалитет...исто така, тие се навистина убави луѓе за работа, кои секојдневно одат над и подалеку, а кога е потребно нешто „посебно“, тие секогаш се подготвени да примат моето барање.

  Ваел Ел-Сајед
  Турција
 • Линија за истиснување на дебела плоча од HDPE

  Многу професионален и разумен со подготвеност да ги задоволи потребите и барањата на клиентите. Благодарам JWELL, да продолжиме со одличниот работен однос. Многу ефикасен и брз. Препорачано, благодарам многу.

  Салахедин Бенгуиба
  Алжир
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна