сите категории
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
Линија за истиснување на листови APET PETG CPET
Линија за истиснување на листови APET PETG CPET
Линија за истиснување на листови APET PETG CPET
Линија за истиснување на листови APET PETG CPET

Линија за истиснување на листови APET PETG CPET


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

PETG is called low temperature PET, it’s a new environment-friendly packing material with features such as high luster, good transparency, excellent barrier property, self-adhesion, which is used for glue bonding and high-frequency processing.
CPET is a kind of modified PET with good resistance to high temperature, it is usually used for package in microwave oven.
PET Stereoscopic Optical Grating Sheet: It can be used as top grade package for cosmetics, medicine, tobacco&alcohol and common goods such as stationery, advertisements, posters and all kinds of cards.

Опис

It is one of the most advanced production lines in China, with mature technology and good stability. Compared with other similar equipment, the efficiency of the whole machine is increased by more than 30%. The production line is also suitable for PS, PP, PE.

спецификации
моделПовеќеслоенЕднослоенВисоко-ефикасен
Спецификација на екструдерJW120 / 65-1000JW120-1000JW120-1500
Дебелина на производот0.2-1.5mm0.15-1.5mm0.15-1.5mm
Главната моќност на мотор110kw / 45kw110kw160kw
Максимален капацитет500kg / h450kg / h800kg / h


Процесни чекори

напредок

Прегледи
 • Линија за истиснување на ПЕТ лист

  WELL беа одличен партнер за нас низ годините. Нашето искуство вклучува одлично искуство со клиентите, навремени одговори, правични цени и брз пресврт. Го ценам бизнисот што го даваат и би ги препорачал секој ден.

  Мохамед Або Халима
  Турција
 • Сончева плоча на компјутер

  Работев со JWELL во последните 8 години. Тие се мојот продавач број 1. Тие постојано обезбедуваат одлична услуга и производи со совршен квалитет...исто така, тие се навистина убави луѓе за работа, кои секојдневно одат над и подалеку, а кога е потребно нешто „посебно“, тие секогаш се подготвени да примат моето барање.

  Ваел Ел-Сајед
  Турција
 • Линија за истиснување на дебела плоча од HDPE

  Многу професионален и разумен со подготвеност да ги задоволи потребите и барањата на клиентите. Благодарам JWELL, да продолжиме со одличниот работен однос. Многу ефикасен и брз. Препорачано, благодарам многу.

  Салахедин Бенгуиба
  Алжир
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна