сите категории
1
Работ
Работ
Работ
Линија за истиснување на рабовите
Линија за истиснување на рабовите
Линија за истиснување на рабовите
Линија за истиснување на рабовите

Линија за истиснување на рабовите


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

It is widely used in furniture, building materials, interior decoration, soft film ceiling and other industries.

Опис

The extruder adopts special alloy screw with high-precision hard chromium plating mirror treatment,variable frequency speed regulation is adopted for motor,high precision intelligent temperature control meter with temperature control accuracy of ± 1 degree. The special hard tooth surface high thrust reducer for extruder has good plasticizing effect, stable operation and low failure rate.

The edge banding mainly plays the role of curing, beautifying and decorating the furniture section, and also plays the role of preventing harmful gas from overflowing and water from entering the plate.

The product has the characteristics of good edge banding effect, convenience and high utilization rate. It is suitable for mechanical edge sealing of solid wood composite furniture, solid wood composite doors and wood plastic door components.

спецификации
екструдерJWS45 / 25JWS50 / 25JWS65 / 25SJZ65 / 132SJZ80 / 156
моќност на мотор(kw)1115223755
Ширината на производите
(mm)
40501006001000
Дебелина на производите
(mm)
0.4-10.4-10.4-30.2-30.2-3
излез(kg / h)253550150-250350


Процесни чекори

progress1-1

progress2-2

Прегледи
 • Опрема за профил на прозорец

  Многу добра и доверлива компанија! Купивме 5 линии за производство на профили на прозорци, услугата беше многу добра, опремата беше произведена и испорачана на време!

  Сарита
  Брегот на Слоновата Коска
 • Опрема за пелетизирање

  Многу одговорен персонал. Ја нарачавме опремата за гранулација и сме презадоволни од квалитетот. Операторот може директно сам да го следи процесот на производство, така што сè е на највисоко ниво!

  Јасвиндер Џамвал
  Индија
 • Опрема за тава

  Долго време работиме со компанијата JWELL. Неодамна нарачав опрема за производство на дрво-пластика, испораката е навреме, компанијата е стабилна, а вработените активни и одговорни. Препорачано!

  Ебрахим Ага
  Алжир
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна