сите категории
ПВЦ
ПВЦ
ПВЦ
ПВЦ
JWELL PVC PP PE PC ABS Линија за истиснување со мал профил
JWELL PVC PP PE PC ABS Линија за истиснување со мал профил
JWELL PVC PP PE PC ABS Линија за истиснување со мал профил
JWELL PVC PP PE PC ABS Линија за истиснување со мал профил

JWELL PVC PP PE PC ABS Линија за истиснување со мал профил


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

Widely used in household appliances, automotive, chemical, construction, light industry and other fields.

Опис

The company has absorbed advanced technology at home and abroad, and successfully developed a small-scale material production line that suits the needs of users. The production line can select single screw or double rod screw extruders of different specifications according to different profile sections and molds, and be equipped with corresponding auxiliary equipment such as vacuum setting table, haul off unit, cutter, stacker and so on.The main extruder adopts imported AC drive for speed regulation, and the temperature control instrument adopts Japanese OMRON products.Both the vacuum pump and the traction motor adopt high-quality products.

Advantages of line:good plasticization,high output capacity,low power consumption and etc.

спецификации
моделYF108YF108YF180YF240YF300
Максимална ширина (мм)108108180240300
Модел на екструдерJWS45JWS50JWS65JWS90JWS120
Моќност (kw)15/11
22/18.530/2255/4590/75
Вода за ладење (м3/ ч)44577
Компримиран воздух (м3/ мин)0.50.60.60.60.6


Процесни чекори

напредок-1

Прегледи
 • Дрво-пластична опрема

  Всем привет! Многу добро се трудиме со оваа компанија, купуваме пластика за обновување, во основната објава од древен-пластичниот профил. Отличный продукт и доставлен вовремя. На мой взгляд, ова е главниот лидер российского рынка, препорачувам!

  Светлана Догадина
  Руската
 • Опрема за профил на прозорец

  Многу добра и доверлива компанија! Купивме 5 линии за производство на профили на прозорци, услугата беше многу добра, опремата беше произведена и испорачана на време!

  Сарита
  Брегот на Слоновата Коска
 • Опрема за пелетизирање

  Многу одговорен персонал. Ја нарачавме опремата за гранулација и сме презадоволни од квалитетот. Операторот може директно сам да го следи процесот на производство, така што сè е на највисоко ниво!

  Јасвиндер Џамвал
  Индија
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна