сите категории
3D
2-3D
3-3D
4-3D
5-3D
Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија
Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија
Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија
Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија
Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија

Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

The main business belongs to the plastic industry special equipment manufacturing, focusing on providing customers with  precision complete set of опрема за истиснување на пластика production lines.  At present, the 3D printer consumables production line and its key components developed by the company have obtained patent certification, and the company's products are widely used in 3D printing, medical equipment, industry and other fields.

1

2

3

Опис

Jwell Machinery independently designed and developed this type of production line for processing 3D consumables, automotive tubes, air tubes and other products. By matching different structure of screw barrel can meet the PE, PP, PA, FPVC, PU, PLA, ABS and other raw materials for the high-speed extrusion of pipe or bar. They are characterised by high production speed, high precision, easy operation and easy maintenance. Minimising production waste, reducing running costs and taking up less space, this is the multifunctional machine of choice for customers.

спецификации
типДија на цевкиекструдерМаксимална брзинаВкупна моќност
JWS-PA-183-18mmJWS-45/3035м / мин40kw
JWS-PLA-3A1-3mmJWS-30/2850м / мин25kw
JWS-PLA-3B1-3mmJWS-45/30120м / мин40kw
Процесни чекори

напредок

Прегледи
 • Ова не е прв пат да нарачам машина на Џвел.

  Ова не е прв пат да ја нарачам машината на Jwell. Машината е многу добра, едноставна работа, долготрајна употреба. Од 2003 година, се сретнавме на изложба на пластика. Тоа е добро искуство за тоа време кога се собравме да разговараме за машината за цевки.

  Геоге
  Франција
 • Многу добра машина!

  Многу добра машина! Џвел е познат низ целиот свет. Верувам во компанијата која секогаш има добра слава. Го слушнав Џвел од мојот пријател и тој вели дека му се допаѓаат луѓето со џвел. Затоа решив да купам машина од Џвел, верувам во мојот најдобар пријател и исто така верувам во Џвел.

  Суге
  Брегот на Слоновата Коска
 • Добар квалитет, добра соработка.

  Добар квалитет, добра соработка. Тоа е многу пријатно искуство со Jwell. Сите луѓе се многу љубезни и одговорни. Кеви Џоу е толку неверојатна во текот на целиот мој процес и беше одлична со комуникацијата. Се надеваме дека ќе можеме да имаме долга соработка.

  Моханмуд
  Египет
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна