сите категории
HDPE
HDPE
HDPE
HDPE
HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија
HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија
HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија
HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија

HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

The pipeline produced by this production line has moderate rigidity, strength, good flexibility, creep resistance, environmental stress cracking resistance and good hot melt performance. It has become the preferred product of urban gas transmission pipeline and outdoor water supply pipe.

Опис

This line is a new energy-saving and high-speed production line developed by our company using advanced European technology, which is suitable for the high-speed extrusion of HDPE, PP and other polyolefin pipes. The line is suitable for high speed extrusion of HDPE, PP and other polyolefin pipes. Compared with ordinary production lines, its energy saving effect reaches about 35% and its production efficiency increases by more than one times, which not only saves space and manpower costs, but also improves efficiency. The line has a beautiful appearance, a high degree of automation and a stable and reliable production.


спецификации
типСпецификација на цевки (мм)екструдерМакс. Капацитет (кг / ч)Вкупна моќност (kw)
JWGXPE-63ф20-ф63JWSG-60/38420150
JWGXPE-250Ф75-ф250JWSG-75/38500230
JWGXPE-250Ф110-ф315JWSG-75/38600230
JWGXPE-450ф200-ф500JWSG-90/38700384
JWGXPE-630ф315-ф630JWSG-90/38960466
JWGXPE-800ф400-ф800JWSG-120/381200644
JWGXPE-1000ф500-ф1000JWSG-120/381350704
JWGXPE-1200ф630-ф1200JWSG-75/381400817
JWGXPE-1600ф900-ф1600JWSG-120/38JWSG-90/3818001350


Процесни чекори


напредок

Прегледи
 • Добар квалитет, добра соработка.

  Добар квалитет, добра соработка. Тоа е многу пријатно искуство со Jwell. Сите луѓе се многу љубезни и одговорни. Кеви Џоу е толку неверојатна во текот на целиот мој процес и беше одлична со комуникацијата. Се надеваме дека ќе можеме да имаме долга соработка.

  Моханмуд
  Египет
 • Најдоверлива компанија што некогаш сум ја сретнал!

  Најдоверлива компанија што некогаш сум ја запознал! Долго време се поврзуваме за нашиот процес. Од голем проект до многу мал проблем, jwell секогаш е трпелив да ми помогне. Ви благодариме многу за напорот на Jwell.

  Aceејс
  Полска
 • Ова не е прв пат да нарачам машина на Џвел.

  Ова не е прв пат да ја нарачам машината на Jwell. Машината е многу добра, едноставна работа, долготрајна употреба. Од 2003 година, се сретнавме на изложба на пластика. Тоа е добро искуство за тоа време кога се собравме да разговараме за машината за цевки.

  Геоге
  Франција
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна