сите категории
图
Wellвел
Wellвел
Wellвел
Wellвел
Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC
Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC
Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC
Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC
Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC

Jwell DYPS-X/M профил/Специјална дробилка од серијата WPC


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

Jwell DYPS-X/M profile/WPC series special crusher can be used for crushing plastics, profiles and wood - plastic profiles, etc.

Опис

Different from traditional crushers, Dyun's specially designed DYPS-X materials of larger volume and quantity. The feeding hopper is almost parallel to the ground, making the feeding of long materials extremely simple and convenient. Because the rotor of the machine can automatically grasp the material to be broken. Therefore, there is no material clogging.

спецификации
МОДЕЛГОЛЕМИНА НА ХРАНАТА УСТА
(ММ)
ГЛАВНА МОТОРНА МОЌ
(KW)
ДВИЖЕН НОЖ КОЛИЧИНСТВО
(ПИС)
РОТОР ЕФИКАСНО
Ширина
(ММ)
ИЗЛЕЗЕЊЕ (KG/H)
DYPS-X 300200*30011-225300300
DYPS-X 600300*60045-7515600600
DYPS-M400240*40022-3724400350
DYPS-M600300*60055-7536600650


Процесни чекори

напредок (1)-1

Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна