сите категории
HDPE
HDPE
HDPE
HDPE
HDPE
Линија за истиснување на морски цевки HDPE
Линија за истиснување на морски цевки HDPE
Линија за истиснување на морски цевки HDPE
Линија за истиснување на морски цевки HDPE
Линија за истиснување на морски цевки HDPE

Линија за истиснување на морски цевки HDPE


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

Used in rivers, lakes, moorings, ponds, etc.

1

2

3

Опис

This production line adopts the most advanced technology of Europe,It is a new research achievement of energy- saving production line,which is suitable for high speed extrusion of HDPE and other polyolefin pipe.compared with common production line,the energy-saving effect reach on 35%,and the product efficiency increase more than 1 times, thus it is not only saving the cost of site and manpower, but also improving efficiency.

спецификации
типСпецификации на цевки (мм)екструдерМаксимален излез (kg/h)Вкупна моќност (kw)
JWGXPE-110Φ20-Φ110JWSG-60/38420166
JWGXPE-250Φ75-Φ250JWSG-75/38650245
JWGXPE-450Φ160-Φ450JWSG-90/38950450


Процесни чекори

напредок

Прегледи
 • Најдоверлива компанија што некогаш сум ја сретнал!

  Најдоверлива компанија што некогаш сум ја запознал! Долго време се поврзуваме за нашиот процес. Од голем проект до многу мал проблем, jwell секогаш е трпелив да ми помогне. Ви благодариме многу за напорот на Jwell.

  Aceејс
  Полска
 • Ова не е прв пат да нарачам машина на Џвел.

  Ова не е прв пат да ја нарачам машината на Jwell. Машината е многу добра, едноставна работа, долготрајна употреба. Од 2003 година, се сретнавме на изложба на пластика. Тоа е добро искуство за тоа време кога се собравме да разговараме за машината за цевки.

  Геоге
  Франција
 • Многу добра машина!

  Многу добра машина! Џвел е познат низ целиот свет. Верувам во компанијата која секогаш има добра слава. Го слушнав Џвел од мојот пријател и тој вели дека му се допаѓаат луѓето со џвел. Затоа решив да купам машина од Џвел, верувам во мојот најдобар пријател и исто така верувам во Џвел.

  Суге
  Брегот на Слоновата Коска
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна