сите категории
ПВЦ
ПВЦ
ПВЦ
ПВЦ
JWELL ПВЦ пластичен багажник линија
JWELL ПВЦ пластичен багажник линија
JWELL ПВЦ пластичен багажник линија
JWELL ПВЦ пластичен багажник линија

JWELL ПВЦ пластичен багажник линија


Место на потекло:Кина
Бренд име:Wellвел
Потврдување:ISO CE UL TUV
Конкурентна предност:
Висок квалитет, висок капацитет, висока стабилност, светска пост-продажна услуга, повеќе од 30 години искуство во развој
Додади во корпа
апликации

It is mainly used for internal wiring of electrical equipment. Now environmental protection and flame retardant PVC trunking is widely used.

Опис

Characteristics of PVC trunk:
1. Insulation, arc prevention, flame retardant and self-extinguishing, etc.
2. It plays the role of mechanical protection and electrical protection.
3. It is convenient for wiring, neat wiring, reliable installation, and easy to find, repair and exchange lines.


спецификации
моделSJZ51SJZ55SJZ65
Големина на завртката51/10555/11065/132
моќност на мотор18.5KW22KW37KW
излез80-100 кг/ч100-150 кг/ч150-200 кг/ч


Процесни чекори

напредок-1

Прегледи
 • Опрема за пелетизирање

  Многу одговорен персонал. Ја нарачавме опремата за гранулација и сме презадоволни од квалитетот. Операторот може директно сам да го следи процесот на производство, така што сè е на највисоко ниво!

  Јасвиндер Џамвал
  Индија
 • Опрема за тава

  Долго време работиме со компанијата JWELL. Неодамна нарачав опрема за производство на дрво-пластика, испораката е навреме, компанијата е стабилна, а вработените активни и одговорни. Препорачано!

  Ебрахим Ага
  Алжир
 • Дрво-пластична опрема

  Давно работаем со этой компанией и дајут отличные консултации по всем вопросам оборудования. Мои клиенты также ќе се размести повторные заказы на пластиковые изделия, произведенные производственной линией, я рекомендую ето!

  Анастасия
  Руската
Испорака

пакување

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна