сите категории

Jwell People од претпродажба до клиент по продажбата Прво

Време: 2024-03-26 Посети: 15

Светот е толку голем, каде и да одите, секогаш можете да ја најдете фигурата на луѓето од JWELL. Тие одат далеку од дома, далеку од кинеското копно и минуваат низ илјадници милји до фабрики за клиенти во странство. За да се сретнеме со клиентите лице в лице во комуникација со целокупните решенија за истиснување, за да можеме вистински да ги разбереме реалните потреби на клиентите, од спецификациите на производите до дизајнот на екструдерот до дизајнот на фабриката, што може да им даде на клиентите сеопфатен и внимателен план.

Во средината на март, нашиот колега Чејс Ванг дојде во Саудиска Арабија со лет за да одговори на прашањата на клиентите на лице место едно по едно и да обезбеди решенија од перспектива на клиентите.

слика-1

слика-2

Минатата недела, инженерите на компанијата, професионален екструдер за плочи дојдоа во фабриката на клиентите во Ханој, Виетнам, за да инсталираат производна линија за ПП листови. Оваа линија има дизајнерски капацитет од 800-900kg/h и е опремена со синхрон мотор со постојан магнет, кој е енергетски поефикасен од обичните DC мотори. Завртката е специјално прилагодена за клиентите, пластифицирајќи ја стабилноста.

слика-3

слика-4

слика-5

Во исто време, во Узбекистан минатата недела, имаше и инженер на JWELL кој дебагираше опрема за истиснување на водоводна цевка со голем дијаметар PE1000 во фабриката на купувачот.

недефиниран

слика-7

Луѓето од JWELL, многу обична група, се во нивните сопствени објави, кои се состојат од посвета „Трајно срце, напорна работа и иновација“ „Одличен квалитет, совршено сè“ „Бидете искрени“. духот на претприемништвото, за клиентите од целиот свет, изберете JWELL, мора да биде вашиот најдобар избор!

Жешки категории

展开
whatsapp Wechat
Топ
0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна